fbpx

najczęściej zadawane pytania faq and answer Snow Club

Optymalny wiek dziecka do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach to 6-7 lat. Jest to najlepszy okres umożliwiający dzieciom opanowywanie nowych umiejętności i sprawności. Ponadto, dzieci w tym wieku potrafią już ze zrozumieniem słuchać i stosować się do poleceń instruktora, co znacznie zwiększa poziom efektywności szkolenia.

Z nartami można oswajać dzieci już w wieku 3-4 lat, które osiągnęły odpowiedni poziom koordynacji ruchowej. Ich szkolenie musi być jednak odpowiednio zaplanowane, a zajęcia prowadzone w formie zabawy. Na początkowym etapie polega na wprowadzeniu elementów oswojenie się ze sprzętem narciarskim, przemieszczanie się w butach oraz na nartach w płaskim terenie. Pamiętajmy, że wszystko zależy od predyspozycji dziecka, jego chęci i temperamentu.

Zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe dają możliwość rozwoju i bardzo efektywnej nauki. Lekcje grupowe w szczególności polecamy dzieciom. Nauka w grupie stwarza możliwość zdrowej rywalizacji, motywuje, a dodatkowo, pozwala nawiązać nowe przyjaźnie i spędzić czas aktywnie z rówieśnikami. Lekcje indywidualne w szczególności polecamy osobom, które czują, że potrzebują większej uwagi instruktora, chcą maksymalnie wykorzystać czas spędzony na stoku i w krótkim czasie zyskać umiejętności, które pozwolą swobodnie i bezpiecznie korzystać z wyciągów narciarskich.

Rezerwacji lekcji możesz dokonać bezpośrednio ze strony internetowej wypełniając formularz zgłoszeniowy, wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod nr telefonu: 663 878 339. Aby zarezerwować lekcje przez formularz najpierw przejdź do oferty, która Cię interesuje, następnie na dole zakładki z danym kursem znajdziesz formularz. Wypełnienie go jest łatwe i zajmie Ci tylko kilka minut. Co ważne, wypełniając formularz, możesz wskazać stopień zaawansowania dziecka. Ten krok ułatwi Ci legenda, w której wyjaśniliśmy poszczególnie stopnie. Na koniec wpisujesz swój adres mailowy i czekasz na kontakt z naszej strony. Pamiętaj, że rezerwacja zawsze musi być potwierdzona przez naszego pracownika.

Każda osoba, która rozpoczyna kurs narciarski lub snowboardowy musi posiadać sprawny sprzęt oraz kask. Bardzo ważne jest też ubranie w postaci bielizny termicznej, ciepłego i nieprzemakalnego kombinezonu lub kurtki i spodni narciarskich. Warto ubrać też kominiarkę pod kask, pomocny może okazać się również komin. Ręce zabezpieczamy odpowiednimi rękawicami – również nieprzemakającymi. Ważne aby ubrania były tak dobrane, by nie ograniczać naszych ruchów, a przy tym nie były za duże i za ciężkie.
 • 001
 • 002
 • 003
 • 004

  Kontakt

  • +48 663 878 339
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Białka Tatrzańska, Kaniówka 19 E
  © 2023 Snow Club - Profesjonalna Szkoła Narciarska